Bóbita Tagintézmény

A Bóbita Óvoda az Érkerti lakótelep keleti részén helyezkedik el. Az épület szintes, nagy játszó udvarral, sok árnyékot nyújtó fával, bokorral, virággal  mely kiváló lehetőséget biztosít a mozgásos tevékenységekre az udvari játékra.

Rendelkezünk mini Ovi foci pályával és egy 60 m2 -es rekortán felületű udvarrésszel, mely a gyermekek biztonságos mozgásfejlesztését szolgálja,tornaszobánk jól felszerelt minden mozgásos tevékenység céljára.

Óvodánkban Tevékenységközpontú pedagógiai programmal neveljük a gyermekeket. Tevékenységeken keresztül  négyes feladat rendszerben- játék, munka, tanulás, szabadidős tevékenységek- biztosítják a gyermekek fejlődését, fejlesztését egyéni fejlettségüknek megfelelően. 1992-től nevelünk asztmás és krónikus légúti betegségben szenvedő gyermekeket ezért rendelkezünk” só szobával” és az ehhez kapcsolódó asztmás programmal.

Ehhez a feladathoz az évek során a tárgyi feltételeinket folyamatosan fejlesztettük.

Gyermekeink prevencióként és állapot javítóként is használják napi rendszerességgel, természetesen e mellett sok egyéb dologgal is igyekszünk a betegséget megelőzni, illetve állapotukat javítani.

Játék közben erősítjük a légzőszerveket, mely kiváló fejlesztési lehetőség a beszédfejlesztésben is.

Óvodánk nyitott egész évben minden érdeklődő számára, előzetes egyeztetés alapján.

Alapítványunk:

A NYÍREGYHÁZI BÓBITA ÓVODÁÉRT ALAPÍTVÁNY

Számlaszáma:          18796575-1-15

Tóth Zsuzsanna

Telefonszám: 06-42/512-913

bobita@netra.hu

Elérhetőség: 4400, Nyíregyháza, Vécsey köz 4.

4400, Nyíregyháza, Vécsey köz 4.

06-42/512-913

bobita@netra.hu