Kassa utcai Telephely

Intézményünk két vegyes életkorú csoporttal működik,a kertváros szívében, hangulata nagyon családias, és megfelelően kielégíti a gyermekek szükségleteit. A csoportok közelsége biztosítja a szorosabb kapcsolatot, az átjárhatóság a jó baráti légkör kialakításának lehetőségét. Az óvoda udvara változatos játéktevékenységre ad lehetőséget. A családok nagy figyelemmel, érdeklődéssel kísérik gyermekeik óvodai életét, szívesen vállalnak aktív szerepet az óvodai életükben. Óvodánk a kezdetektől fogva nagy hangsúlyt fektet a szülőkkel való jó partnerkapcsolat kialakítására. Sok olyan programot szervezünk, amelyekre a szülőket is szeretettel várjuk (családi szalonnasütés, kirándulások, zöldnapok, kerti-parti, apák napja). Az óvoda kiemelten fontos feladatának tekinti a környezetvédelmet, és az egészséges életmódra nevelést. A feltételek adottak a korszerű, gyermekközpontú nevelés megvalósításához (differenciált bánásmód, önállóság, folyamatos napirend, pihenés). A helyi nevelési programunk a Tevékenységközpontú Óvodai Nevelés értékeire épít, mely magában foglalja a teljes gyermeki személyiség fejlesztését tevékenységek által, és tevékenységeken keresztül. A gyermekek számára biztosítjuk a játék szabadságát, a játékon belüli fejlesztés lehetőségeit, a differenciálást, és a tehetséggondozást.

Tajtáné Hegedüs Viktória

Telefonszám: 06/42-512-948

kassa@netra.hu

Elérhetőség: 4400, Nyíregyháza, Kassa u. 25-27.

4400, Nyíregyháza, Kassa u. 25-27.

06-42/512-948

kassa@netra.hu