Pitypang Tagintézmény

Óvodánk a Vécsey közben az Őzike Bölcsőde, Móricz Zsigmond Általános Iskola, Vécsey Károly Tagintézmény között található. A város zajától távol egy kis „nyugalmas sziget”, ahová a gyermekek a környező lakótelepről és körzeten kívüli, családi házas övezetből érkeznek. Óvodánkba az évek során sok-sok gyermek élte itt a vidám, derűs, érzelmi biztonságot nyújtó, szeretetteljes légkört, állandó értékrendet, örömteli óvodás éveit.

Óvodánk Epochális rendszerű nevelési programot alkalmaz a gyermekek fejlesztésében.

Katica – Őzike- Maci- Pillangó csoport dolgozói várják szeretettel és nyugodt, családias légkörben a gyermekeket. A csoportszobák tágasak, esztétikusak, jól felszereltek, tükrözik az óvodapedagógusok és a pedagógiai munkát segítők egyéniségét. Vegyes életkorú a csoportok összetétele, ahol testvérpárok, rokonok, szomszédok együtt lehetnek.                Játékkészletünk bővítése folyamatosan történik, köszönhető az Óvoda Alapítványának- a Vidám Gyermekévek Alapítványnak, a szülőknek és a sikeres pályázatoknak. Az udvarunk tágas, ligetes, virágokkal és különféle játékeszközökben gazdag. Itt található az Ovi – Foci Alapítványnak a multi funkciós pályája. A gyermekek fő tevékenysége a játék. Párhuzamos tevékenykedtetés mellett a nevelés és az oktatás az Epochális rendszerű nevelési gyakorlat szerint történik. E program célja az egyéni képességfejlesztés, amely mindig az adott gyermek aktuális képességeiből indul ki. Biztosítjuk a sikerélményben gazdag, változatos cselekvést, természetbeli tapasztalatok gyűjtését: természeti és társadalmi tapasztalatszerző kirándulások séták, alkalmával. A gyermekek képességbeli hátrányait és a tehetséggondozást is játékként élik meg a különböző foglalkozások ösztönző környezet alkalmával. Gyermekeink kreatív alkotásait bemutatjuk az óvodán belül és különböző kiállításokon, bátorítjuk ezáltal is tehetségeket. Kiemelt figyelmet igénylő gyermekek esetében az ágazati jogszabályban meghatározott speciális szakemberekkel együttműködünk.   Óvodánkban nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges életvitel-igényének elősegítésére-környezettudatos magatartás megalapozására-, családi és nemzeti ünnepekre.   Ezek igen jelentős események az életünkben. Öröm, vidámság és boldog várakozás előzi meg és feledhetetlen eseményként beszélnek róla a gyermekeink és a szüleik.   Közös élményeken alapuló tevékenységeken keresztül nemzeti identitástudatukat, keresztény kulturális értékek a hazaszeretet, szülőföldhöz és családhoz való kötődést segítjük elő: őszi egészségnap, mikulásfutás, mézeskalács díszítés, húsvétvárás családi programjainkkal.  Az óvodapedagógusok mesedramatizálásával érzéki-érzelmi élmények nyújtásával népmeséket, népi hagyományokat mutatnak be a képzeletet elősegítéseként az anyanyelv ismeretére, megbecsülésére, szeretetére nevelve, erkölcsi tulajdonságaikat, akaratukat, szokás és norma rendszerüket nevelve.

A gyermekek érdeke mindenek felett áll.

VIDÁM GYERMEKÉVEK KÖZHASZNÚ ALAPÍTVÁNY

Számlaszáma: 10914007-00000010-24290013

Éles Gizella

Telefonszám: 06-42/512-914

Email cím: ovodavecsey@netra.hu

Elérhetőség: 4400, Nyíregyháza, Vécsey köz 29.

4400, Nyíregyháza, Vécsey köz 29.

06-42/512-914

ovodavecsey@netra.hu