Butykatelep Telephely

Óvodánk a Gyermekek Háza Déli Óvoda egyik külterületén fekvő telephelye Butykán. Az idejáró gyerekek, békés, barátságos, szép környezetben, szakértő, gondos nevelői felügyelet mellett cseperednek. Három óvodapedagógus, két gondozónő, és egy konyhai kisegítő, foglalkozik a kicsikkel a mindennapokban.

Óvodánk Komplex prevenciós nevelési programot alkalmaz a gyermekek fejlesztésében.

A prevenciós és korrekciós fejlesztő programunk Porkolábné Dr. Balogh Katalin Komplex Prevenciós Óvodai Programjának adaptációja.

Egyik fontos feladatunk, hogy már óvodás korban a példaadás hatására kialakuljon a másság elfogadása mivel sok  roma származású gyermek jár ide.

Nevelőtestületünk tudja,hogy itt kiemelten nagy szerepet kell,hogy kapjon a  fejlődés korai szakaszában történő prevenció és a korai fejlesztés tudatos támogatása.

Ehhez kapcsolódik a többségében szociálisan ingerszegény családból jövő , alul iskolázott szülők gyerekeinek minél több kulturális és egyéb élményekhez juttatása - színházi,báb- és zenés előadásokon,hangversenyeken,kulturális,ünnepi programokon való minél több részvétel, sok kirándulás,melyeket a helyi sajátosságok - közelben levő tó,település kis mérete tárcán kínál számunkra. Valamint minél több városban szervezett versenyen ( vers és mesemondó verseny,játékos sportvetélkedők stb) igyekszünk megmérettetni gyermekeinket igen szép eredménnyel.

Nagy sikert aratnak minden évben a szülők bevonásával történő programok : Mihály napi vásár,adventi és húsvéti kézműves délután,gyermeknap, hócsata ,szánkózás az udvaron szülőkkel együtt. Célunk a szülőkkel való jó kapcsolat mélyítése még több ilyen programmal.

Tartjuk a kapcsolatot a helyi Művelődési Házzal  és a Nyugdíjas Klubbal is. Így gyakran adunk műsort felkérésükre valamilyen ünnepen: Idősek napja, Karácsony, Kultúra napja, nőnap, március 15-e.

Elmondhatjuk,hogy intézményünkben igazán meleg,szeretetteljes,gyermekközpontú,családias légkörben nevelkedhetnek gyermekeink.

Máté-Tóth Ildikó

Telefonszám: 06-42/512-915

Email cím: ovodabutyka@netra.hu

Elérhetőség: 4246, Butykatelep, Bajcsy-Zsilinszky u. 12.

4246, Butykatelep, Bajcsy-Zsilinszky u. 12.

06-42/512-915

ovodabutyka@netra.hu